Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica poprad.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
6. októbra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Popradská nemocnica postupne vymieňa vozidlá ambulancie dopravnej zdravotnej služby

Za prvé dve sanitky nemocnica zaplatila viac ako 100-tisíc eur.

Popradská nemocnica začala s obnovou vozidiel ambulancie dopravnej zdravotnej služby. Zo štrnástich vozidiel, ktoré denne najazdia asi 300 kilometrov, vymenili v uplynulom týždni prvé dve.

Do konca kalendárneho roka by k nim mali pribudnúť ďalšie dve špeciálne sanitné vozidlá. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda, podľa ktorej predstavovala investícia do dvoch sanitných vozidiel 108 534 eur vrátane DPH.

Sanitky dopravnej zdravotnej služby využívajú pacienti na prevoz zo zdravotníckeho zariadenia domov, medzi zdravotníckymi zariadeniami či na prevoz z miesta bydliska do zdravotníckeho zariadenia.

Najväčšou prednosťou, ktoré vozidlá v čase pandémie majú, je priamo zabudovaný uzatvorený germicídny žiarič na rýchlu dezinfekciu ambulantného priestoru. Vozidlá dorazili pred zimou a na rozdiel od starších modelov majú dve samostatné jednotky nezávislého kúrenia, vďaka čomu je tak priestor pre pacientov po celý čas vyhrievaný,“ opísal generálny riaditeľ popradskej nemocnice Jozef Tekáč.

Zároveň dodal, že nájazdová plošina pre imobilných pacientov je na žiadosť nemocnice širšia. Cieľom podľa Tekáča je, aby personál dokázal naložiť aj imobilných pacientov na invalidných vozíkoch a bolo to bezpečné pre pacienta i personál. Investícia by mala podľa generálneho riaditeľa zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Nemocnica v Poprade bola otvorená v roku 1974. V auguste 2002 bola preklasifikovaná na nemocnicu s poliklinikou III. typu. V roku 2005 bola rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR založená obchodná spoločnosť Nemocnica Poprad, a. s.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.