Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Presovsky kraj vakcina ockovanie.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com
20. septembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Posilňujúcu dávku vakcíny proti koronavírusu začínajú podávať aj v Česku

Česko odporúča posilňujúcu dávku vakcíny všetkým ľuďom vo veku nad 60 rokov, zdravotníkom a zraniteľným skupinám obyvateľstva.

Česká republika rozširuje svoj program vakcinácie proti koronavírusu. Vzhľadom na rastúci počet infekcií ponúka tretiu dávku očkovacej látky.

České ministerstvo zdravotníctva odporúča posilňujúcu dávku vakcíny všetkým ľuďom vo veku nad 60 rokov, zdravotníkom a zraniteľným skupinám obyvateľstva.

Zdravotnícke úrady krajiny v pondelok odoslali osemtisíc ľuďom textovú správu s oznámením, že sú oprávnení na podanie tretej dávky očkovacej látky.

Posilňujúca dávka

Posilňujúcu vakcínu Česká republika ponúka obyvateľom, u ktorých od podania druhej dávky uplynulo najmenej osem mesiacov. Ľudia, ktorí majú oslabený imunitný systém, a obyvatelia s vážnymi ochoreniami však môžu posilňujúcu dávku očkovacej látky dostať už štyri týždne od druhej dávky.

Očkovacie látky Pfizer a Moderna budú v Česku podávať vo vakcinačných centrách nemocníc a v ambulanciách obvodných lekárov, pretože väčšinu masových vakcinačných centier uzavreli pre pokles záujmu o očkovanie.

Zaočkovanosť v ČR

V ČR, ktorá má 10,7 milióna obyvateľov, doteraz úplne zaočkovali 5,9 milióna ľudí. V krajine očkujú všetkých ľudí vo veku nad 12 rokov.

Denný počet nových nákaz koronavírusom v Česku minulý týždeň tri dni v rade prekročil hranicu 500 prípadov. Ide o najvyšší počet infekcií v krajine od mája.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.