Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poziar nemocnica ruzomberok hasici.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
17. októbra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Požiar v ružomberskej nemocnici odložil časť plánovaných operácií

Ústredná vojenská nemocnica žiada pacientov, aby sledovali aktuality.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku pre dnešný požiar strechy na 48 hodín pozastavila časť plánovaných operácií. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková. Operovaní tak nebudú pacienti, ktorí mali plánovaný zákrok podstúpiť 18. a 19. októbra. K opatreniu pristúpila vzhľadom na rozsah škôd, ktoré požiar spôsobil.

Plánovaná operatíva je pozastavená na klinikách na klinikách chirurgie, neurochirurgie, ortopédie a úrazovej chirurgie a cievnej chirurgie. Pracovníci jednotlivých kliník budú postupne kontaktovať pacientov, ktorí mali v uvedených dňoch plánovaný výkon na niektorom z týchto pracovísk a pacientom určia náhradný termín operácie hneď, ako to situácia v nemocnici umožní.

Ústredná vojenská nemocnica žiada pacientov, aby sledovali aktuality na webovej stránke nemocnice www.uvn.sk, kde bude priebežne informovať o aktuálnej situácii a prijatých opatreniach. Pre pacientov je k dispozícii aj infolinka ÚVN na čísle 044 438 2929, informovať sa môžu aj prostredníctvom e-mailu na adrese uvn@uvn.sk.

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský osobne navštívil Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku, ktorej časť dnes zachvátil požiar. Šéf rezortu zdravotníctva sa informoval o tom, ako boli zabezpečené úkony ohľadom ochrany pacientov a zdravotníckeho personálu na oddeleniach, ktorých sa dotkol požiar.

Bol som informovaný, že do 50 pacientov nemocnica presunula na iné oddelenia a do okolitých nemocníc. Ďakujem všetkým za okamžitú reakciu a zásah, vďaka čomu sa predišlo zraneniam, či zdravotným komplikáciám v dôsledku šíriaceho sa ohňa a tak pacienti ako aj personál nemocnice vyviazol bez zranení,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.