Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica s poliklinikou f.d. roosevelta banska bystrica.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: facebook Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica / www.facebook.com
16. decembra 2020 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Poznáme výsledky ocenení Nemocnica roka 2020: Opäť triumfovala Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici opäť získala Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2020, keď ako jediná z veľkých štátnych zariadení dostala nadpriemerné bodové hodnotenie v každej zo šiestich hlavných oblastí sledovaných ukazovateľov.

Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2020 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc získala Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, ktorá triumfovala tretí rok po sebe.

Druhé miesto obhájila Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN. Tretia sa umiestnila Univerzitná nemocnica Martin. V kategórii všeobecných nemocníc obhájila najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2020 Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s.

Druhú pozíciu obsadila Ľubovnianska nemocnica, n.o. a medzi tri najúspešnejšie všeobecné nemocnice sa po prvýkrát dostala aj Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s. Vyplýva to z výsledkov šiesteho ročníka hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO podľa vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti za obdobie uplynulých štyroch rokov.

Hodnotenie Rooseveltky

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici získala aj po roku ako jediná z veľkých štátnych zariadení nadpriemerné bodové hodnotenie v každej zo šiestich hlavných oblastí sledovaných ukazovateľov.

Z hľadiska medicínsko-ekonomickej náročnosti diagnóz má v priemere najkomplikovanejších pacientov na Slovensku. Preto je podľa INEKO cenné, že sa „Rooseveltka“ medziročne zlepšila v parametroch kvality.

Banskobystrická nemocnica vykonáva ročne sumárne druhý najvyšší počet operácií v tých oblastiach, kde väčšia skúsenosť zdravotníckeho personálu pozitívne vplýva na kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Viac operačných výkonov realizuje na Slovensku len oveľa väčšia Univerzitná nemocnica Bratislava pozostávajúca však až z piatich nemocníc.

Všeobecné nemocnice

V kategórii všeobecných nemocníc získala najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2020 po roku opäť Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s.

Tá má ako jediná zo všeobecných nemocníc vysoko nadpriemerné bodové hodnoty vo všetkých šiestich skúmaných hlavných oblastiach ukazovateľov. Šačianska nemocnica najviac podľa INEKO exceluje v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti, v skúsenostiach operujúcich lekárov a spokojnosti pacientov.

Najlepšou je pri indikátoroch kvality – úmrtnosť na JIS-ke a úmrtnosť starších ľudí po zlomenine stehennej kosti. Bodovala aj vďaka nízkej mortalite pacientov po realizovaných operačných výkonoch.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.