Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (vpravo) počas odovzdania vianočnej kapustnice záchranárom v Záchrannej zdravotnej službe (ZZS) v Bratislave na Antolskej, ako poïakovanie za ich prácu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Branislav Bibel
23. decembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Pracovníci dopravnej zdravotnej služby sa pri mimoriadnej odmene cítia byť diskriminovaní

Sociálni pracovníci a zdravotníci, vrátane záchranárov, dostanú jednorazovú odmenu 350 eur.

Asociácia dopravnej zdravotnej služby považuje nezaradenie vodičov dopravnej zdravotnej a záchrannej zdravotnej služby do skupiny oprávnených poberateľov odmeny aj naďalej za diskriminačné a nespravodlivé. Reakcia ministerstva zdravotníctva, podľa ktorej bolo cieľom rezortu nastaviť systém odmeňovania čo najspravodlivejšie tak, aby odmenu dostali všetci zdravotníci, je podľa asociácie nelogická.

S týmto rozhodnutím sa naďalej nemôžeme stotožniť. Kritérium absolvovania zdravotníckeho vzdelania, ktoré ministerstvo zdravotníctva stanovilo, popiera základnú logiku odmeny, ktorou má byť poďakovanie personálu bojujúcemu v prvej línii s pandémiou,“ hovorí predseda Asociácie dopravnej zdravotnej služby Michal Bahelka.

Vodiči dopravnej zdravotnej služby sú každodenne v styku s pacientmi infikovanými na COVID-19 a zabezpečujú prepravu do alebo medzi zdravotníckymi zariadeniami. Čelia tak podľa vyjadrení asociácie minimálne rovnakému riziku, ako akýkoľvek iný zdravotnícky personál.

Vynechať ich zo zoznamu zamestnancov s právom na symbolickú odmenu je preto veľmi zlým rozhodnutím,“ dodáva Michal Bahelka. Asociácia dopravnej služby opätovne vyzýva rezort zdravotníctva, aby uvedené napravil.

Sociálni pracovníci a zdravotníci, vrátane záchranárov, dostanú jednorazovú odmenu 350 eur. Informoval o tom minulý týždeň v piatok po rokovaní vlády premiér Eduard Heger. Vláda schválila jednorazovú finančnú odmenu zamestnancom v sociálnej oblasti a zdravotníctve s tým, že ju majú dostať v januári budúceho roka.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.