Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Radiačná situácia Slovensko  Úrad verejného zdravotníctva
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
1. marca 2022 Ministerstvo zdravotníctva od Zdravotnickespravy.skSITA

Radiačná situácia je momentálne na Slovensku štandardná, ÚVZ SR ju neustále monitoruje

ÚVZ SR sústavne sleduje na Slovensku radiačnú situáciu a o zmenách či ďalšom postupe bude verejnosť bezodkladne informovať.

Radiačná situácia na slovenskom území je aktuálne štandardná. Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ako ústredie radiačnej monitorovacej siete, zatiaľ nezaznamenal žiadne odchýlky od bežne meraných hodnôt.

Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková s tým, že úrad monitorovanie radiačnej situácie na Slovensku, ako aj monitorovanie prítomnosti rádionuklidov v jednotlivých zložkách životného prostredia a potravinového reťazca, vykonáva nepretržite.

Na celom území Slovenskej republiky sú rovnomerne rozmiestnené desiatky detekčných zariadení, ktorými kontinuálne monitoruje prítomnosť rádionuklidov v ovzduší. Na akékoľvek zmeny a prítomnosť umelých rádionuklidov v ovzduší sme pripravení promptne reagovať,“ uviedla Račková. Zároveň doplnila, že ÚVZ SR sústavne sleduje na Slovensku radiačnú situáciu a o zmenách či ďalšom postupe bude verejnosť bezodkladne informovať.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.