Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: AP Photo/Felipe Dana
14. januára 2022 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Regionálne nemocnice sú pripravené na čerpanie prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti

Prezident ANS cíti obrovskú vôľu spolupracovať na efektívnom využití spomínaných investícii do zlepšenia ich nemocníc.

Regionálne nemocnice sú pripravené na čerpanie prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti. V tlačovej správe o tom informovala Asociácia nemocníc Slovenska (ANS), ktorá považuje investície do regionálnych nemocníc za jednu z kľúčových podmienok zlepšenia kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti pre slovenských pacientov. Týmto spôsobom budú finančné zdroje v celkovej hodnote 1,1 miliardy eur použité efektívne a v prospech pacienta.

Regionálne nemocnice sú dlhodobo na okraji záujmu a pre podfinancovanie slovenského zdravotníctva naakumulovali obrovský investičný dlh. Podľa viacerých odhadov v slovenských nemocniciach chýbajú 3 miliardy eur, z ktorých značná časť sa týka práve nemocníc v regiónoch. Prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti predstavujú pre lokálne nemocnice obrovskú pomoc a zároveň obrovský potenciál ich zlepšenia,” uviedla asociácia.

Od samospráv, regionálnych predstaviteľov a aj samotných pacientov prezident ANS Marián Petko cíti obrovskú vôľu spolupracovať na efektívnom využití spomínaných investícii do zlepšenia ich nemocníc.

Krajšie a modernejšie budovy nemocníc sú jedným z kľúčových predpokladov toho, aby sme dokázali slovenských lekárov a sestry udržať na Slovensku. Najmä regionálne nemocnice čelia tlaku, aby pre personál zostali atraktívne a vedeli im zabezpečiť adekvátne podmienky,” dodal Petko.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.