Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica s poliklinikou f.d. roosevelta banska bystrica.jpg
Foto: facebook Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica / www.facebook.com
16. septembra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Rooseveltova nemocnica je druhou nemocnicou v SR spĺňajúcou certifikáciu na vedu a výskum

Uskutočnený audit opätovne preukázal plnenie štandardov kvality, nemocnica je certifikovaná na nasledujúce tri roky.

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) Banská Bystrica potvrdila svoje zameranie na kvalitu. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, zariadenie nielen úspešne obhájilo certifikovaný predmet činnosti, ale preukázalo, že plne spĺňa požiadavky ISO 9001 na realizáciu vedecko-výskumnej a vývojovej činnosti v odboroch zdravotnej starostlivosti.

Banskobystrická nemocnica je tak druhou nemocnicou v SR, ktorá spĺňa uvedenú normu. Monitorovanie procesov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti vo FNsP FDR opätovne monitorovala a preverila externá certifikačná spoločnosť SGS Slovakia spol. s r.o.

Niekoľkoročná práca

Vedu a výskum považujeme za jednu z našich priorít, pretože významným spôsobom zvyšuje kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Na nastavovaní procesného a projektového riadenia v oblasti biomedicínskeho výskumu a klinického skúšania, ale i úspešnej implementácii do praxe, pracujeme už niekoľko rokov,“ priblížila riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Získanie certifikácie v tejto oblasti významne zvyšuje kredit nemocnice na poli vedecko-výskumnej a vývojovej činnosti – ako riešiteľa, či potenciálneho partnera v národných i medzinárodných štúdiách.

Certifikácia nemocnice

Ako príklady vedecko-výskumných projektov môžeme uviesť dva aktuálne implementované v oblasti telemedicíny, početné menšie štúdie na jednotlivých pracoviskách, prípravu implementácie ERAS Protokolov, ako i našu participáciu v pripravovaných medzinárodných projektoch, ako je Horizon Europe a podobne. Veríme, že získanie ISO 9001 v tejto oblasti je ďalším pomyselným míľnikom v rozvoji vedecko-výskumnej činnosti Rooseveltovej nemocnice,“ objasnil vedúci oddelenia pre vedu, výskum a vzdelávanie Igor Martuliak.

Nemocnica vybudovala a zaviazala sa udržiavať a trvalo zlepšovať systém manažérstva kvality podľa požiadaviek európskej normy ISO 9001 v roku 2008.

Odvtedy bola pravidelne recertifikovaná. Uskutočnený audit opätovne preukázal plnenie štandardov kvality, nemocnica je certifikovaná na nasledujúce tri roky. Potom si návštevu audítorov na oddeleniach opätovne zopakujú.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.