Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pacient s ochorením COVID-19 napojený na umelú pľúcnu ventiláciu na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) v Ružinove. Bratislava, 23. november 2021.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Branislav Bibel
26. novembra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

RÚVZ v Poprade registruje nárast pozitívnych, najviac je v Popradskom okrese

Od začiatku epidémie, teda marca 2020, podľahlo v popradskom okrese ochoreniu COVID-19 viac ako 200 ľudí.

V okrese Poprad eviduje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Poprade až 1 294 pozitívnych za minulý týždeň, z nich 318 detí. Agentúru SITA o tom informovala epidemiologička Mária Pompová, podľa ktorej museli prerušiť vyučovanie v 129 triedach materských, základných a stredných škôl.

Epidemický výskyt zaznamenal regionálny úrad v obci Hranovnica, pozitívne prípady sa podľa neho týkajú obyvateľov žijúcich v nižšom hygienickom štandarde. Od začiatku epidémie, teda marca 2020, podľahlo v popradskom okrese ochoreniu COVID-19 viac ako dvesto ľudí.

Popradská nemocnica

V úvode tohto týždňa mali v popradskej nemocnici hospitalizovaných 45 pacientov, z nich siedmi boli na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Ďalších 34 pacientov ležalo v Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie.

Okres Poprad bude v regionálnom COVID automate od pondelka 29. novembra naďalej v tretej fáze ohrozenia, teda v čiernej farbe. Zaočkovanosť vo vekovej kategórii nad 50 rokov tam predstavuje 62,6 percenta.

Na získanie žolíka na prechod do lepšej fázy COVID automatu je potrebné zaočkovať ešte 867 osôb nad 50 rokov veku,“ vysvetlila Pompová.

Priaznivejšia situácia

O niečo priaznivejšia situácia, čo sa týka počtu potvrdených pozitívnych prípadov, je v Kežmarskom okrese. V týždni od 15. do 21. novembra tam regionálny úrad eviduje 731 prípadov nákazy novým koronavírusom, z toho 197 u detí.

Zatvorených bolo v tomto okrese 72 tried škôl. Koronavírus sa podľa Pompovej vyskytol aj v hospici v obci Ľubica. Zaočkovanosť v okrese u ľudí nad 50 rokov veku je na úrovni 60,6 percenta.

Kežmarská nemocnica sa vo štvrtok starala celkovo o 25 pacientov s ochorením COVID-19. Traja potrebovali podporu umelej pľúcnej ventilácie a jeden pacient liečbu formou high flow. Na kyslíkových lôžkach oddelenia dlhodobo chorých bolo deväť pacientov s ochorením COVID-19.

Levočská nemocnica

V Levočskom okrese zaznamenali v minulom týždni 475 pozitívne testovaných ľudí, z toho išlo v 103 prípadoch o deti. V okrese bolo zatvorených 27 tried. Zaočkovanosť je v tomto okrese na úrovni susedného Kežmarku.

Levočská nemocnica mala vo štvrtok obsadené všetky reprofilizované lôžka pre COVID pacientov. Na internom oddelení bolo hospitalizovaných 23 pacientov.

Ďalším ôsmim pacientom poskytovali zdravotnú starostlivosť na psychiatrickom oddelení. Výskyt ochorenia zaznamenal regionálny úrad v Centre sociálnych služieb v Spišskom Štvrtku.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.