Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica zilina koroanvirus situacia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
15. apríla 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Situácia v žilinskej nemocnici sa zlepšila, sprísnené opatrenia sa rušia

„Situácia bola náročná aj v okolitých zdravotníckych zariadeniach, mali sme preto obavu,“ poznamenal generálny riaditeľ nemocnice Igor Stalmašek.

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline eviduje za posledný týždeň pokles počtu hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19.

Ako informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková, k 15. aprílu sa v nemocnici nachádza 72 pacientov s týmto ochorením. Zlepšenie situácie viedlo k zrušeniu sprísnených opatrení, ktoré v okresoch Žilina a Bytča platia od 17. marca.

Kritická situácia

Kritická situácia bola v žilinskej nemocnici v polovici marca, keď bolo obsadených viac ako 100 COVID lôžok, čo vedenie nemocnice viedlo k iniciovaniu sprísnenia opatrení.

Situácia bola náročná aj v okolitých zdravotníckych zariadeniach, mali sme preto obavu, aby sa nenaplnil rovnaký scenár ako pred časom v Nitre. Vznikol by veľký problém s prijímaním pacientov a poskytovaním adekvátnej zdravotnej starostlivosti. Do tohto stavu sme sa nechceli dostať, preto sme okamžite oslovili okresný úrad a požiadali o zvolanie mimoriadnej bezpečnostnej rady,“ poznamenal generálny riaditeľ nemocnice Igor Stalmašek.

Tvrdšie pravidlá

Podľa jeho slov sa práve prijatím tvrdších pravidiel podarilo situáciu ustáliť. „Aj na základe toho, že išlo o výzvu samotnej nemocnice, ľudia sa k tomu postavili zodpovedne, rozumne a opatrenia začali dodržiavať, a to napriek frustrácii a únave z už dlhotrvajúceho stavu obmedzení, za čo im vyjadrujeme veľkú vďaku,“ zdôraznil Stalmašek.

Vzhľadom na zlepšenie epidemickej situácie dnes Bezpečnostná rada okresu Žilina rozhodla o uvoľnení sprísnených regionálnych opatrení prijatých dňa 17. marca pre okresy Žilina a Bytča.

Po zverejnení zrušenia predmetnej vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiline tak v platnosti ostanú všeobecné nariadenia pre územie Slovenskej republiky.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.