Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sestra koronavirus pomoc skoly
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
13. marca 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Školské zdravotné sestry by sa mohli stať súčasťou podporných tímov na školách

Školské sestry by mali byť súčasťou podporných školských tímov, do ktorých ministerstvo školstva investovalo 83 miliónov eur.

Súčasťou podporných tímov na školách by podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) mohli byť aj školské zdravotné sestry. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal obor komunikácie rezortu.

Nová profesia by školám a školským zariadeniam podľa Gröhlinga pomohla chrániť deti, žiakov aj pracovníkov škôl pred ochorením COVID-19. Ministerstvo školstva je pripravené o téme diskutovať a v septembri spustiť pilotný projekt školských sestier aj v praxi.

Verím, že v nasledujúcich týždňoch bude prebiehať diskusia na túto tému a v spolupráci s ministerstvom financií a ministerstvom zdravotníctva sa dohodneme na vytvorení novej profesie v rámci legislatívneho procesu v Národnej rade SR a vyčleníme na to potrebné financie,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

Školské sestry by mali byť súčasťou podporných školských tímov, do ktorých ministerstvo školstva investovalo 83 miliónov eur v rámci projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

Prostredníctvom projektu do tried od začiatku školského roka nastúpilo 1 947 pedagogických asistentov a 778 členov podporných a inkluzívnych školských tímov, najmä školských psychológov či špeciálnych pedagógov.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.