Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odovzdávanie certifikátu o výsledku z testu pri mobilnom odbernom mieste pre antigénové testovanie na COVID-19 v priestoroch Turisticko-informačného centra (TIC) Horehronie v obci Bystrá, ktoré slúži na preukázanie sa o výsledku testu v rámci pobytu a využívania lyžiarských stredísk. Bystrá, 26. december 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Jakub Julény
19. januára 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

SLK žiada rezort zdravotníctva o zmenu v systéme vydávania potvrdení o prekonaní COVID-19

Slovenská lekárska komora považuje súčasný stav, keď pacienti musia osobne prísť do ambulancie všeobecného lekára pre potvrdenie o prekonaní COVID-19, za absolútne „neprijateľný“.

Slovenská lekárska komora (SLK) žiada Ministerstvo zdravotníctva SR, aby okamžite vydalo jasné usmernenie o potvrdení pre pacientov, ktorí za posledné tri mesiace prekonali COVID-19.

Komora považuje súčasný stav, keď pacienti musia osobne prísť do ambulancie všeobecného lekára pre potvrdenie o prekonaní COVID-19, za absolútne „neprijateľný„.

Po prvé ide o zbytočné vyťahovanie peňazí od občanov, a po druhé, čo je oveľa závažnejšie v čase lockdownu, je to ohrozovanie zdravia pacientov i lekárov, keďže znovu dochádza k väčšiemu pohybu osôb,“ konštatuje SLK v zverejnenej výzve.

Podľa komory by bolo úplne logické, keby kontrolné orgány uznávali certifikáty, prípadne sms správy o pozitivite, ktoré sú de facto jasným dokladom, že pacient COVID-19 prekonal a z ktorých sa dá jednoducho vypočítať, či už prešli požadované tri mesiace, aby takýto občan nemusel ísť na povinné testovanie.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko Ministerstvo zdravotníctva SR.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.