Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
koronavirus testovanie
Foto: ilustračné, GettyImages
23. februára 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Slovensko eviduje pokles denného počtu prípadov koronavírusu

Pozitívnou správou je aj vývoj v rámci výjazdov záchrannej zdravotnej služby.

Slovensko eviduje pokles denného počtu prípadov koronavírusu. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík. Aktuálne u nás denne priemerne pribúda okolo 17 400 prípadov. V 48 okresoch eviduje rezort zdravotníctva medzitýždenný pokles incidencie o viac ako 10 percent. Mierne stúpol počet hospitalizovaných, a to nad 2 700, počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii je však pod hranicou 100.

Doterajší priebeh vlny omikron, ktorý v tej rastovej fáze trval približne 28 dní, počas tejto fázy bolo pozitívne vyhodnotených 490 tisíc testov, odhadujeme, že počet infikovaných alebo prekonaných bol cez milión. Dá sa očakávať, že veľmi podobný počet sa ešte infikuje počas poklesovej fázy, môžeme očakávať ešte milión infekcií,“ uviedol. Za uvedené obdobie bolo do nemocníc prijatých 7 000 ľudí a asi 200 skončilo na umelej pľúcnej ventilácii.

Pokles infikovaných eviduje rezort zdravotníctva naprieč všetkými vekovými skupinami, okrem seniorov nad 60 rokov, aj tu však podľa Mišíka badať prejavy stabilizácie. Pozitívnou správou je aj vývoj v rámci výjazdov záchrannej zdravotnej služby.

V prvých troch krajoch je už vidieť pokles. Celkový nárast je zároveň výrazne menší ako v predchádzajúcom období. Kým za minulý týždeň evidovali záchranky 1 840 výjazdov, týždeň predtým to bolo niečo pod 1 700.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.