Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lieky nákup pomoc podpora ukrajina
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
4. mája 2022 Ministerstvo zdravotníctva od Zdravotnickespravy.skSITA

Slovensko plánuje pomôcť Ukrajine aj nákupom liekov, vo vláde je návrh na vyčlenenie financii

Od začiatku ozbrojeného konfliktu ministerstvo zdravotníctva obdržalo početné oficiálne žiadosti od predstaviteľov verejnej správy na Ukrajine.

Slovensko by malo na nákup liekov pre Ukrajinu vyčleniť 1,4 milióna eur. Z návrhu na nákup liekov v rámci humanitárnej pomoci v oblasti zdravotníctva pre Ukrajinu, ktoré plánuje Ministerstvo zdravotníctva SR predložiť na rokovanie vlády, vyplýva, že peniaze na lieky pôjdu z nevyčerpaných prostriedkov rozvojovej spolupráce Ministerstva financií SR z minulých rokov.

Ministri budú v stredu rokovať aj o darovaní pediatrickej vakcíny Comirnaty proti ochoreniu Covid-19 Belize v zmysle bilaterálnej pomoci tretím krajinám. Slovensko je podľa rezortu zdravotníctva schopné poskytnúť Belize aprílovú alokáciu 124-tisíc dávok vakcíny.

Dôvodom pre nákup liekov pre Ukrajinu je, že od začiatku ozbrojeného konfliktu ministerstvo zdravotníctva obdržalo početné oficiálne žiadosti od predstaviteľov verejnej správy na Ukrajine, ako aj poskytovateľov zdravotnej starostlivosti Ukrajiny o darovanie humanitárnej pomoci v podobe liekov a zdravotníckych pomôcok zo Slovenska.

Hoci Slovenská republika čelí veľkému náporu utečencov z Ukrajiny, ktorí prichádzajú na územie Slovenskej republiky, čo spôsobuje zvýšený tlak na kapacity zdravotného systému SR, ako aj na spotrebu a nevyhnutné zásoby liekov a zdravotníckych pomôcok v podmienkach SR, je dôležité, aby sa aj SR zapájala do systému poskytovania humanitárnej pomoci,“ konštatovalo ministerstvo.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.