Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: AP Photo/Felipe Dana
14. októbra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Stabilizácia zdravotníckeho personálu je hlavný cieľ, návrh rozpočtu to podľa ministra nezohľadňuje

Podľa Lengvarského prebrali návrh rozpočtu na budúci rok, pričom rezort zdravotníctva vysvetlil svoje potreby.

Hlavným cieľom zdravotníctva na najbližšie obdobie musí byť stabilizácia zdravotníckeho personálu. Povedal to po stretnutí so zástupcami poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, odborových organizácií, ako aj pacientov, ktoré sa uskutočnilo v stredu na pôde Ministerstva zdravotníctva SR, minister Vladimír Lengvarský.

Minister zároveň priznal, že spokojnosť subjektov v zdravotníckom sektore s aktuálnym návrhom rozpočtu na rok 2022 nie je, aj preto bude na štvrtkovom zasadnutí Vlády SR presadzovať zmenu tohto návrhu.

Bohužiaľ, v tomto návrhu sa naše požiadavky nezohľadňujú. Verím tomu, že v ďalšom kole rokovaní, ktoré budú ďalej pokračovať, dôjdeme ku konsenzuálnej zhode. Verím, že celá spoločnosť, vláda aj členovia parlamentu si uvedomujú, že zdravotníctvo je dnes vo veľmi krehkom stave a stabilizácia a pokoj, ktorý tam potrebujeme vniesť, je našou prvoradou úlohou. Verím tomu, že to skončí pre našich zdravotníkov, tým pádom aj pre našich pacientov, úspešne,” uviedol Lengvarský.

Komunikáciu s Ministerstvom financií SR k tejto otázke označil za korektnú. Podľa Lengvarského prebrali návrh rozpočtu na budúci rok, pričom rezort zdravotníctva vysvetlil svoje potreby.

Mám dojem, že prišlo k nejakej zhode a dnes sa to potvrdilo aj na rokovaní hospodárskej a sociálnej rady, keďže rezerva, ktorá bola vytvorená na ministerstve financií, bude slúžiť pre potreby ministerstva zdravotníctva,” doplnil minister. Čo sa týka viazaných 232 miliónov eur, ktoré štát v poslednom štvrťroku 2021 nevyplatí zdravotným poisťovniam za poistencov štátu, tie budú podľa slov Lengvarského v prípade potreby uvoľnené.

Vo večerných hodinách sa má k téme návrhu rozpočtu na rok 2022 pre sektor zdravotníctva minister Lengvarský stretnúť ešte aj s premiérom Eduardom Hegerom, ktorému predstaví približne 15 rôznych vlastných verzií rozpočtu.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.