Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
31. marca 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Štát chce v aktuálnej epidemickej situácii zabezpečiť pre zdravotnícke zariadenia dostatok liekov

Distribúciu liekov alebo zdravotníckych pomôcok bude koordinovať Ministerstvo zdravotníctva SR.

Štát chce v aktuálnej epidemickej situácii zabezpečiť pre zdravotnícke zariadenia dostatok potrebných liekov a zdravotníckych pomôcok. Vláda v stredu schválila zmenu nariadenia na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny koronavírusu COVID-19.

Na základe nej by sa mala zabezpečiť prednostná výroba a zásobovanie určenými liekmi alebo zdravotníckymi pomôckami. Doterajšie znenie nariadenia totiž podľa Ministerstva hospodárstva SR zabezpečenie prednostnej výroby a zásobovania nereflektuje.

Účelom úprav je zabezpečenie možnosti prednostnej výroby liekov alebo zdravotníckych pomôcok, ako aj zabezpečenie ich zásobovania pre zdravotnícke zariadenia prostredníctvom Ministerstvom hospodárstva SR určeného subjektu hospodárskej mobilizácie,“ konštatuje sa v materiáli.

Pre zabezpečenie výroby bude s určeným subjektom hospodárskej mobilizácie zmluvu uzatvárať rezort hospodárstva, pre zabezpečenie služieb v oblasti prednostného zásobovania zase rezort zdravotníctva. Distribúciu liekov alebo zdravotníckych pomôcok bude koordinovať Ministerstvo zdravotníctva SR.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.