Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica infuzia rakovina kontrola lieciv stiahnutie lieku
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
30. augusta 2021 Lieky a liečivá od Zdravotnickespravy.skSITA

Štátny ústav pre kontrolu liečiv stiahol z trhu liek na zmiernenie príznakov rakoviny

Mitomycin medac štátny ústav sťahuje z dôvodu výsledku skúšky mimo schválenú špecifikáciu v parametri viditeľné častice.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) stiahol z trhu liek Mitomycin medac. Ako informoval na svojej internetovej stránke, dôvodom je výsledok skúšky mimo schválenú špecifikáciu v parametri viditeľné častice. Danú šaržu štátny ústav sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. Dostupnosť lieku týmto rozhodnutím ohrozená nie je, na slovenskom trhu sú k dispozícii iné šarže lieku.

ŠÚKL stiahol z trhu liek Mitomycin medac 1 mg/ml prášok na injekčný/infúzny roztok alebo na intravezikálne použitie plv iiv 1×20 mg (20 ml liek.inj.skl.), č. šarže: L200688GB.

Mitomycin medac sa používa v liečbe rakoviny na zmiernenie príznakov. Zabraňuje alebo značne spomaľuje delenie aktívnych buniek tým, že ovplyvňuje ich metabolizmus rôznymi spôsobmi (cytostatikum).

Terapeutické použitie cytostatík v liečbe rakoviny je založené na skutočnosti, že jedným z rozdielov, ktorým sa rakovinové bunky líšia od normálnych buniek je, že ich rýchlosť delenia je zvýšená následkom nedostatočnej kontroly ich rastu,“ uviedol štátny ústav.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.