Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Img_20211113_104316.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: FNsP NZ
16. novembra 2021 Správy od Informačný servisSITA

Svetový deň predčasne narodených 2021

Prišli na svet skôr. Sú maličkí ale veľmi odvážni. Voláme ich malí veľkí bojovníci. Toto oslovenie si zaslúžia plným právom.

Starostlivosť o tie najmenšie a najkritickejšie novorodeniatka na Slovensku je sústredená do šiestich perinatologických centier. Jedným z takýchto centier je i Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch. Takmer každé piate dieťatko, o ktoré sa tu s láskou starajú, prišlo na svet skôr. Niektoré o tri či štyri týždne a niektoré o toľko skôr, že sa vmestia do dvoch spojených dlaní.

Sedemnásty november je ich sviatočným dňom. Na celom svete sa pre nich rozsvecujú dominanty na purpurovo. Aj mesto Nové Zámky si pripomína ich sviatok nasvietením na purpurovo. Mamičky z občianskeho združenia Malíček pripravili pre rodičov malých veľkých bojovníkov, ktorí sú ešte v nemocnici, balíčky, do ktorých zabalili svoju podporu a spolupatričnosť. K oslavám sa pridala aj Mládež zo Slovenského Červeného kríža, pripravili pre každé dieťatko symbolický darček. A nezaháľali ani drobčekovia, ktorí robia radosť svojim rodičom už doma. Nakreslili a prostredníctvom mamičky či otecka, poslali svoje umelecké dielka. Sú veľmi šikovní a nadaní. Presvedčte sa na novej web-ovej stránke nemocnice Malá galéria veľkých umelcov, ktorá je venovaná práve im: https://www.nspnz.sk/oddelenie-neonatologicka-klinika-mala-galeria-velkych-umelcov/.

Za Fakultnú nemocnicu s poliklinikou prajeme malým veľkým bojovníkom i umelcom, ich mamičkám, oteckom, súrodencom, babičkám i deduškom, všetkým ich prívržencom veľa zdravia a veľa nádherných dní naplnených detským úsmevom a čistou detskou radosťou.

Informačný servis

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.