
Trenčiansky kraj už tiež premiérovo očkoval vakcínou Pfizer/BioNTech
Počas prvého májového víkendu zaočkovali vo veľkokapacitných centrách Pfizerom spolu 3 509 ľudí.
V dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách zriadených Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) počas prvého májového víkendu premiérovo použili vakcínu od konzorcia Pfizer/BioNTech. Ako informovala vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Úradu TSK Elena Štefíková, zaočkovali ňou spolu 3 509 ľudí.
V priestoroch zimného štadióna v Prievidzi sa vakcínou Comirnaty očkovalo po oba víkendové dní a zaočkovaných ňou bolo 2 207 ľudí. Vo vakcinačnom centre na trenčianskom výstavisku použili vakcínu od Pfizeru v nedeľu a dostalo ju 1 302 ľudí.
„V sobotu sa v Trenčíne používala vakcína od spoločnosti AstraZeneca, pričom sa vyočkovalo celkom 2 160 dávok. Spolu sa nám tak za oba víkendové dni podarilo v dvoch veľkokapacitných centrách zaočkovať 5 669 ľudí,“ upresnila Štefíková.
K téme
