Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vseobecna nemocnica s poliklinikou levoca.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
2. júna 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Urgentný príjem v levočskej nemocnici sa podarilo dostavať, cena dosahuje 4,8 milióna eur

Nemocnica zatiaľ nevie, kedy bude urgentný príjem so všetkým, čo k tomu patrí, spustený.

V levočskej nemocnici sa podarilo ukončiť výstavbu nového urgentného príjmu za 4,8 milióna eur. Od konca minulého týždňa už majú aj povolenie na užívanie stavby.

Uvádza sa to v stanovisku nemocnice, ktoré agentúre SITA poskytla Martina Pavlíková, hovorkyňa skupiny AGEL SK. Na projekt išli finančné prostriedky z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky, nemocnica sa na financovaní podieľala desiatimi percentami.

S ekologickou strechou

S výstavbou urgentného príjmu začali v Levoči v roku 2019. Nová budova má aj ekologickú strechu, nasadili na ňu zeleň, ktorá sa sama rozrastá a rozmnožuje, ide o 7 200 rastlín.

Nemocnici má pomôcť znížiť náklady na vykurovanie a klimatizáciu. Dostane aj nový monitoring, lôžka, EKG a defibrilátor, infúznu techniku, ale aj vybavenie operačných sál a sterilizátor.

Spustenie urgentného príjmu

Nemocnica zatiaľ nevie, kedy bude urgentný príjem so všetkým, čo k tomu patrí, spustený. Ako sa uvádza v stanovisku, vyžaduje si to splnenie aj ďalších krokov, ktoré už nie sú len v kompetencii nemocnice.

Nový urgentný príjem musí byť zaradený do zoznamu urgentných príjmov Ministerstva zdravotníctva SR, čo v tomto ešte stále covidovom období nie je úplne jednoduché. Nemocnica tiež musí mať výkony zmluvne zaistené u zdravotných poisťovní, na čom sa intenzívne pracuje,“ píše sa v stanovisku.

Nové priestory

V Levoči zároveň pripravujú aj nové priestory na využitie pre ambulantný sektor. „Pôjde o presun súčasných ambulancií zo starých budov, konkrétne ambulancií všeobecného lekárstva, pohotovostnej služby, ako aj ambulancií internej a chirurgickej,“ informovala nemocnica.

Ten by sa mal zrealizovať k 1. júlu. Prehodnocujú aj možnosti spustenia Ústavnej pohotovostnej služby, teda ambulancií internej a chirurgickej po pracovnej dobe a v čase sviatkov a víkendov.

Levočská nemocnica je od roku 2008 členom skupiny AGEL SK. Poskytuje zdravotnú starostlivosť pre celý región Spiš aj širšie okolie. V súčasnosti má nemocnica 302 funkčných lôžok a poskytuje ústavnú zdravotnú starostlivosť na ôsmich lôžkových oddeleniach.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.