Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aktuálna situácia na hraničnom priechode Vyšné Nemecké - Užhorod, kde prechádzajú vojnoví utečenci z Ukrajiny na Slovensko. Ukrajina, Užhorod, 28. február 2022.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Branislav Bibel
1. marca 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Utečencom z Ukrajiny má byť poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský to uviedol vo vyjadrení k situácii na ukrajinských hraniciach.

Utečencom z Ukrajiny má byť poskytnutá rovnaká zdravotná starostlivosť ako občanom Slovenskej republiky. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský to uviedol vo svojom vyjadrení k aktuálnej situácii na ukrajinských hraniciach.

Ako poznamenal, krízový štáb na ministerstve zdravotníctva zasadá takmer každodenne alebo v prípade keď je to potrebné. „Sme v kontakte aj s ostatnými ministerstvami a inštitúciami ktoré túto situáciu riešia,“ dodal minister.

Dnes ráno mali zástupcovia ministerstva zdravotníctva pracovnú poradu za účasti Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) a Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ).

Veci, ktoré je potrebné riešiť, budú v skorej dobe nastavené tak, aby utečencom, ktorí potrebujú zdravotnú starostlivosť, či už na takzvaných hotspotoch alebo počas pobytu na území SR, nech sú v akomkoľvek režime, bola poskytnutá tak, ako aj ostatným občanom SR a tak, aby každý kto bude potrebovať zdravotnú starostlivosť, ju v patričnej kvalite a rýchlosti aj dostal,“ skonštatoval Lengvarský.

Čo sa týka testovania na COVID-19, minister uviedol, že na hotspotoch testovať nebudú, budú však testovať občanov Ukrajiny, ktorí sú umiestnení v záchytných táboroch alebo v iných zariadeniach. ÚVZ k tomu vydá v spolupráci s rezortom zdravotníctva metodické usmernenie.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.