Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
A health worker prepares a vaccine after the first batch f the Pfizer-BioNTech vaccines against the new coronavirus bought by Hungary arrived at the Southern Pest Central Hospital in Budapest, Hungary, Saturday, Dec. 26, 2020. The first shipment of vaccines produced in Puurs, Belgium, contains 9,750 doses and will be distributed to other hospitals from here to be administered to 4,875 healthcare workers in Hungary.
Foto: ilustračné, Szilard Koszticsak/MTI via AP
8. septembra 2021 Lieky a liečivá od Zdravotnickespravy.skSITA

Už aj na Slovensku sa bude dať očkovať treťou dávkou vakcíny

Podávať sa bude mRNA vakcína ľuďom, ktorí sú aspoň osem mesiacov po očkovaní druhou dávkou akejkoľvek vakcíny.

Na Slovensku povolia očkovanie treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Po rokovaní vlády o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský s tým, že sa tak rozhodol po konzultácii s odborníkmi, so zahraničnými pracoviskami a inštitúciami.

Podávať sa bude mRNA vakcína ľuďom, ktorí sú aspoň osem mesiacov po očkovaní druhou dávkou akejkoľvek vakcíny. Dávok je podľa ministra dostatok, vakcíny Moderna je na skladoch okolo 400-tisíc a vakcíny od Pfizeru približne milión.

Ako Lengvarský uviedol, v preočkovaní je odporučená priorizácia. V prvom kole sa budú preočkovávať zdravotnícki pracovníci, následne imunokompromitovaní pacienti, klienti a zamestnanci v zariadeniach sociálnych služieb, učitelia a zamestnanci školských zariadení, pacienti od 60 rokov a potom zvyšná populácia.

Toto nariadenie začne platiť od 13. septembra. „Verím tomu, že aj na základe skúsenosti z iných krajín prispeje k väčšej ochrane zaočkovaných pacientov a možnému zníženiu náporu na zdravotnícke zariadenia,“ podotkol šéf rezortu zdravotníctva.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.