Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Urgentny prijem nemocnica agel levice.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
23. decembra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

V Nemocnici Agel v Leviciach majú nový urgentný príjem za 6,6 milióna eur

V zdravotníckom zariadení v súčasnosti pracuje takmer 600 zamestnancov.

Nový urgentný príjem v Nemocnici Agel v Leviciach slúži od stredy 22. decembra pacientom. Stavba prináša podľa hovorkyne skupiny AGEL SK Martiny Pavlíkovej do regiónu so spádovou oblasťou viac ako 160-tisíc ľudí výrazné skvalitnenie poskytovanej urgentnej starostlivosti, moderné medicínske vybavenie, ľahkú orientáciu a úroveň tretieho tisícročia.

Výstavba jednej z najdôležitejších súčastí levickej nemocnice sa začala v novembri 2019. Celkové náklady na vybudovanie urgentného príjmu dosiahli 6,6 milióna eur. Až 90 percent z tejto čiastky pochádza z eurofondov, desiatimi percentami sa na financovaní podieľala levická nemocnica.

Vybudovaním urgentného príjmu dosiahne levická nemocnica podľa Pavlíkovej vyššiu komplexnosť, vysokú kvalitu a lepší manažment pacienta pri poskytovaní neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Výsledkom by malo byť aj zlepšenie medicínskych ukazovateľov, doby hospitalizácie a využitie akútnych lôžok pre pacientov.

Nový urgentný príjem má samostatný príjazd pre vozidlá RZP a zvlášť vstup pre verejnosť. „Samozrejmosťou je recepcia, kompletné diagnostické pracovisko s dvomi digitálnymi RTG prístrojmi, nechýba CT a USG prístroj a mamograf. Urgentný príjem má internú, neurologickú, všeobecnú chirurgickú a traumatologickú ambulanciu, zákrokovú sálu, sedem expektačných lôžok a zázemie pre personál,“ vysvetlil Miloš Brtko z prevádzkového odboru Nemocnice AGEL Levice.

Nemocnica AGEL Levice je jednou z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji. Momentálne má 19 ambulancií typu špecializovanej ambulantnej starostlivosti, ambulanciu urgentného príjmu 1. typu, dve ambulancie ústavnej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby. V zdravotníckom zariadení v súčasnosti pracuje takmer 600 zamestnancov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.