Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zariadenie socialnych sluzieb domum v piestanoch.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.piestany.sk
30. marca 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

V piešťanskom Zariadení sociálnych služieb Domum má 18 klientov COVID-19

Situácia je podľa primátora Petra Jančoviča trochu komplikovanejšia, pretože klientmi sú ľudia bez vlastného domova.

V mestskom Zariadení sociálnych služieb Domum v Piešťanoch má 18 klientov a 6 zamestnancov ochorenie COVID-19, potvrdili to aj PCR testy. Tridsiatim ľuďom tak bola nariadená karanténa. Situácia je podľa primátora Petra Jančoviča trochu komplikovanejšia, pretože klientmi sú ľudia bez vlastného domova.

Objekt je uzatvorený, nariadená je v ňom karanténa pre tridsať osôb. Dovážame tam trikrát denne stravu, máme tam svojich pracovníkov, pred objektom je mestská polícia, upovedomená o situácii bola aj štátna polícia,“ informoval ďalej Jančovič.

Mesto podľa neho situáciu rieši v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave, intenzívne sa ňou zaoberá aj krízový štáb. Zaregistrovaný bol zatiaľ jeden pokus o opustenie izolácie, nebol však úspešný.

Mesto Piešťany poskytuje v Zariadení sociálnych služieb Domum sociálne a podporné služby v nocľahárni, útulku, zariadení núdzového bývania, stredisku osobnej hygieny a práčovni.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.