Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica poprad porodnica.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.nemocnicapp.sk
4. mája 2022 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

V popradskej nemocnici majú novú pôrodnicu za viac ako 8,5 milióna eur

Ďalším je nové moderné pracovisko pre jednotku resuscitačnej starostlivosti pre novorodencov.

Popradská nemocnica má novú pôrodnicu. Vybudovaná bola v rámci veľkého projektu v hodnote takmer 8,7 milióna eur. Po stavebnej stránke bola hotová už vo februári, čakalo sa však ešte na vybavenie.

Súčasťou projektu bola aj výstavba urgentného príjmu druhého typu, ktorý otvorili pred takmer tromi mesiacmi. Ďalším je nové moderné pracovisko pre jednotku resuscitačnej starostlivosti pre novorodencov.

Zvýšenie produktivity a efektívnosti

Väčšinu z veľkého projektu „Zvýšenie produktivity a efektívnosti Nemocnice Poprad“ financuje nemocnica z nenávratného finančného príspevku z projektu Integrovaného regionálneho operačného programu, desať percent predstavujú vlastné zdroje.

V rámci pôrodnice sa s prácami začalo v novembri 2020, stavenisko bolo odovzdané v decembri minulého roka.

Rekonštrukciou a prestavbou vznikli štyri nové pôrodné boxy, nová sekčná sála a časť neonatologického boxu pri sekčnej sále gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, vyšetrovňa a miestnosť prvej doby pôrodnej,“ priblížila pre agentúru SITA hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

Ďalšie práce

Pôrodnica sa nachádza po novom na 10. poschodí. „Mamičky by mali využiť nové výťahy, ktoré smerujú až na 10. poschodie. Výťahy sa nachádzajú v lôžkovej časti vľavo, oproti starým výťahom,“ upozornila nemocnica.

Na 9. poschodí, kde pôvodne pôrodnica sídlila, podľa hovorkyne aktuálne rekonštruujú časť objektu pre potreby oddelenia rizikového novorodenca. Vzniká tam komplexná prevádzka intenzívnych lôžok, intermediálnych lôžok a roamingových izieb. Nemocnica má v rámci projektu pripravené aj ďalšie práce, ukončenie projektu je naplánované na august tohto roka.

Pripravujeme projektovú dokumentáciu na výstavbu recepcie a prestavbu druhého poschodia, kde bude umiestnené pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore oftalmológia,“ doplnila Galajda.

Nemocnica v Poprade bola otvorená v roku 1974. V auguste 2002 bola preklasifikovaná na nemocnicu s poliklinikou III. typu. V roku 2005 bola rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR založená obchodná spoločnosť Nemocnica Poprad.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.