Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: ilustračné, www.facebook.com
2. februára 2022 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

V Spišskej Novej Vsi vznikne moderné Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti

Súčasťou bude aj zariadenie verejných priestorov a ambulancií materiálno-technickým vybavením v súlade s metodikou CIZS.

V Spišskej Novej Vsi sa vo februári začne s obnovou zdravotného strediska na sídlisku Západ. Pre agentúru SITA to uviedol vedúci oddelenia výstavby a dopravy na tamojšom mestskom úrade Milan Mucha.

Stať by sa z neho malo moderné Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. Práce za viac ako 451-tisíc eur bez DPH bude realizovať víťaz verejného obstarávania, spišskonovoveská spoločnosť Alkon SV.

Podľa Muchu jej mesto odovzdá stavenisko v piatok 4. februára. Samospráva bude projekt financovať z eurofondov, a to z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Stavebné úpravy

Rekonštrukcia by mala trvať 12 mesiacov. Stavebné úpravy sa budú týkať zmeny dispozície, kde sa počíta s centrálnou čakárňou pre pacientov a tiež vytvorením centrálnych hygienických priestorov pre pacientov.

V rámci zmeny dispozície bude riešená aj nová elektroinštalácia na oboch podlažiach. Stavba rieši inštaláciu rekuperácie ako spôsobu vetrania vnútorných priestorov s opätovným využitím tepla zo znečisteného vzduchu,“ uvádza sa v podkladoch k projektu.

Na budove tiež vymenia okná a vonkajšie dvere. Kompaktný zatepľovací systém by mal zase pomôcť výrazne znížiť spotrebu energií na prevádzku budovy.

Bezbariérový prístup

Celú budovu čaká zároveň debarierizácia, pribudne vstupná rampa, schodisková plošina a samostatné WC pre imobilných. Ako v minulosti pre SITA uviedla vedúca referátu rozvoja mesta mestského úradu Darina Paveleková, súčasťou bude aj zariadenie verejných priestorov a ambulancií materiálno-technickým vybavením v súlade s metodikou CIZS.

Projekt počíta aj s vybavením ambulancií a spoločných priestorov modernými informačnými a komunikačnými technológiami (IKT), ako je výpočtová technika a moderný vyvolávací systém vo forme e-časenky.

Nové zdravotné centrum

V novom centre by mal mať priestor všeobecný lekár pre dospelých, rovnako aj pre deti a dorast, ďalej lekár so špecializáciou gynekológia a pôrodníctvo, ako aj ďalší špecializovaní lekári.

Centrum sa bude týkať spádovej oblasti, ktorá zahŕňa Arnutovce, Danišovce, Harichovce, Iliašovce, Letanovce, Lieskovany, Smižany, Spišská Nová Ves, Spišské Tomášovce a Tepličku.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.