Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ockovacie centrum kraj stadion.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: bratislavskykraj.sk
8. februára 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Vakcinačné centrum Bratislavského samosprávneho kraja pre klesajúci záujem končí

Od marca minulého roka v ňom podali viac ako 350-tisíc dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Veľkokapacitné vakcinačné centrum Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave pre klesajúci záujem o očkovanie proti COVID-19 koncom februára pozastavuje svoju činnosť. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

V posledných týždňoch záujem o očkovanie klesá. To sa prejavilo aj v počte registrovaných či neregistrovaných záujemcov o prvú, druhú a tretiu dávku vakcíny. BSK v posledných týždňoch flexibilne prispôsobovala svoje fungovanie tak, aby vyšla v ústrety záujemcom,“ uviedla Forman.

Aktuálne dopyt po očkovaní klesol na takú mieru, že veľkokapacitné očkovanie už nie je potrebné. Samosprávny kraj preto jeho činnosť koncom februára pozastaví.

Rok v prevádzke

Prípadné navýšenie záujmu o očkovanie očakáva BSK potom, ako Ministerstvo zdravotníctva SR povolí očkovanie treťou dávkou pre deti vo veku od 12 do 18 rokov. Samosprávny kraj bude najbližšiu sobotu 12. februára očkovať v Poliklinike Karlova Ves.

Neprestáva ani výjazdové očkovanie, i keď aj v tomto prípade je záujem už minimálny,“ skonštatovala Forman.

Veľkokapacitné očkovacie centrum na NFŠ je v prevádzke už bezmála rok. Je to najmodernejšie a najbezpečnejšie očkovacie centrum na Slovensku. Od marca minulého roka sme v ňom podali viac ako 350-tisíc dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19,“ poznamenal predseda BSK Juraj Droba s tým, že vďaka tomu má BSK najvyššiu mieru zaočkovanosti spomedzi ostatných krajov.

Očkovanie detí

Tretie dávky vakcíny dostalo celkovo 39 percent obyvateľov BSK (v meste Bratislava 43 percent, na celom Slovensku 27 percent). Z toho vo vekovej skupine 50+ to bolo 60 percent (v meste Bratislava 64 percent, na celom Slovensku 49 percent).

Vo veku 5 až 11 rokov dostalo aspoň jednu dávku 7,7 percenta detí kraja. Pre porovnanie, v Bratislave je to až 14,5 percenta, kým na celom Slovensku len 1,9 percenta,“ uviedla Forman.

BSK má plne zaočkovaných 62 percent obyvateľov kraja a z toho vo veku 50+ je plne zaočkovaných až 77 percent obyvateľov kraja. V meste Bratislava je plne zaočkovaných 66 percent obyvateľov a na Slovensku 49 percent, z toho vo veku 50+ je plne zaočkovaných 80 percent obyvateľov mesta Bratislava a 67 percent na celom Slovensku.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.