Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zdravotnícky personál pracujúci na oddelení s pacientmi s ochorením COVID-19 v Nemocnici Malacky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.nemocnicamalacky.sk
15. januára 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Video: Situácia si vyžiadala rázne kroky, geriatrické oddelenie sa v Malackách zmenilo na COVID oddelenie

Zmenu režimu fungovania nemocnice si vyžiadalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Nemocnica v Malackách zmenila geriatrické oddelenie na COVID oddelenie. V tlačovej správe o tom informuje Slavomíra Šindelářová z komunikačného oddelenia Nemocnice Malacky.

Nemocnica v súčasnosti prijíma len akútnych pacientov, ktorých stav si to nutne vyžaduje. Je rozdelená na bielu a červenú zónu, v ktorej sa starajú výhradne o pacientov s COVID-19,“ uviedla a dodala, že geriatrické oddelenie sa preto dočasne zmenilo na COVID-19 oddelenie s 12 lôžkami.

V bielej zóne sú pacienti s inými diagnózami, pretože koronavírus nevymazal ďalšie závažné ochorenia srdca či ciev. Je potrebné zabezpečiť tiež starostlivosť pre pacientov, ktorí pravidelne dochádzajú na dialýzu,“ doplnila.

Reprofilizácia lôžok

Malacká nemocnica reprofilizovala lôžka pre COVID pozitívnych pacientov, ktorých lieči od decembra.

Títo pacienti si vyžadujú intenzívnu starostlivosť, zdravotníci im venujú maximálnu pozornosť. Až do odvolania sa bude v Nemocnici Malacky, rovnako ako počas prvej vlny, poskytovať len neodkladná zdravotná starostlivosť,“ vysvetlila Šindelářová.

Vyšší počet nakazených

Dôvodom je zvyšujúci sa počet prípadov ľudí s ochorením COVID-19, ktorí nezvládajú liečbu doma a potrebujú hospitalizáciu. Zmenu režimu fungovania nemocnice si vyžiadalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Robíme všetko pre to, aby nemocnica naďalej poskytovala starostlivosť všetkým pacientom. Teda nielen tým s COVID-19, lebo život ohrozujúce sú aj mnohé iné ochorenia,“ uzavrel riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.