Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakutlna nemocnica trnava lengvarsky srojta.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Fakultná nemocnica Trnava
25. apríla 2022 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave otvorili nové zrekonštruované priestory

Vytvorenie špeciálnych priestorov pre očkovanie ocenil aj minister Lengvarský.

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave za účasti ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského otvorili nové vakcinačné centrum, ktoré vzniklo rekonštrukciou starších priestorov.

Nemocnica tak podľa jej riaditeľa Vladislava Šrojtu bude pripravená na prípadnú ďalšiu vlnu ochorenia COVID-19. V súčasnosti je záujem o vakcínu proti tomuto ochoreniu minimálny. Fakultná nemocnica otvorila aj zrekonštruované priestory oddelenia kardiológie, kde pribudlo päť jednotiek intenzívnej starostlivosti.

Špeciálne priestory

Priestory sú v našej nemocnici tým najvzácnejším artiklom. Ak by nebol záujem o očkovanie alebo ak by žiadna ďalšia vlna ochorenia COVID-19 už neprišla, priestory vakcinačného centra vieme veľmi rýchlo a efektívne využiť pre ďalšie ambulancie,“ dodal Šrojta.

Vytvorenie špeciálnych priestorov pre očkovanie ocenil aj minister Lengvarský. „Verím, že možnosť očkovania aktívne využijú tí, ktorí doteraz váhali,“ povedal.

Vakcinačné centrum

Trnavská nemocnica do rekonštrukcie priestorov vakcinačného centra investovala približne 280-tisíc eur. Pôvodne mali byť k dispozícii už na jeseň minulého roka, stav budovy však bol podľa riaditeľa Šrojtu oveľa horší, ako sa pôvodne predpokladalo.

Nemocnica počas minulého roka očkovala v provizórnych podmienkach v priestoroch psychiatrického oddelenia, kde personál aplikoval 102-tisíc dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Kardiologické oddelenie

Cieľom rekonštrukcie kardiologického oddelenia bolo podľa riaditeľa Šrojtu sústrediť ho celé do jednej budovy a na jedno poschodie.

Docielilo sa tým, že pacienti nebudú presúvaní medzi budovami, čo zvyšuje komfort pri ich liečbe. Takýto krok v prospech pacienta oceňujem,“ povedal minister Lengvarský. Oddelenie má k dispozícii 18 štandardných lôžok, rozšírené bolo o päť nových jednotiek intenzívnej starostlivosti, jedna z nich je v nadštandarde.

Oddelenie kardiológie vo Fakultnej nemocnici v Trnave je podľa jeho primára Daniela Čambála jediným v Trnavskom kraji. Najčastejšími príčinami hospitalizácie sú koronárne syndrómy, poruchy rytmu srdca a poruchy funkcie srdca, ochorenia chlopní alebo pľúcne embólie.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.