Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Očkovanie lekar ambulancia vakcina
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
3. septembra 2021 Lieky a liečivá od Zdravotnickespravy.skSITA

Vo svojich ambulanciách očkuje 374 lekárov, záujem doteraz prejavilo 634

Šéf rezortu však dodal, že sme v inej situácii, pretože je k dispozícii vakcína.

Vo svojich ambulanciách proti koronavírusu reálne očkuje už 374 lekárov, v centrálnom registri zmlúv je uzavretých 463 kontraktov. Doteraz prejavilo záujem spolu 634 lekárov z celého Slovenska. Ako uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, počet zaočkovaných ľudí pomáhajú zvýšiť práve lekári v ambulanciách.

Z prieskumu, ktorý si nechalo vypracovať ministerstvo zdravotníctva, vyplynulo, že za najdôveryhodnejší zdroj informácií očkovaní respondenti pokladajú svojho lekára, vyjadrila sa tak bezmála polovica z nich. Podobne vysokú mieru dôveryhodnosti majú aj slovenskí vedci, ľudia dôverujú aj informáciám od známych a príbuzných.

Pomoc ambulantných lekárov

Lekári sú veľmi dôležitým rozmerom pre tých, ktorí s očkovaním váhajú, avšak práve vďaka tomu, že svojmu lekárovi dôverujú, sa nakoniec dajú zaočkovať. Nikto z nás už nechce zažiť to, čo sme zažili počas uplynulých zimných mesiacov. Preplnené nemocnice, desiatky zomierajúcich ľudí denne,“ podotkol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Šéf rezortu však dodal, že sme v inej situácii, pretože je k dispozícii vakcína. Poďakoval lekárom za to, že očkovaním vo svojich ambulanciách pomáhajú chrániť ľudí pred vážnym priebehom COVID-19.

Tých, ktorí sa do aktívneho očkovania vo svojej ambulancii ešte nezapojili, žiada, aby túto aktivitu zvážili. „Čím viac vás bude očkovať, tým viac ľudí dokážeme ochrániť a ja vám vopred za to úprimne ďakujem,“ odkázal lekárom.

Kľúčový faktor v regiónoch

Minister zdravotníctva otvoril podujatie pre všeobecných lekárov v Nižnej nad Oravou v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK).

Dostupnosť očkovania sa ukazuje byť kľúčovým faktorom pri zvyšovaní zaočkovanosti v regiónoch, kde je dlhodobo o očkovanie nízky záujem. Aj z tohto dôvodu Žilinský samosprávny kraj od júla organizuje výjazdy mobilnej vakcinačnej linky VakciZuzky do najmenej zaočkovaných častí kraja. Počas výjazdov zdravotnícky tím doteraz zaočkoval 3 666 obyvateľov v 67 mestách a obciach,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Ako doplnila, očkovanie v ambulanciách lekárov je ďalším rozhodujúcim krokom v jednoduchšom a rýchlejšom prístupe k očkovaniu. V kraji majú 93 lekárov, ktorí sa prihlásili do systému a povzbudzujú všetkých občanov, aby túto možnosť využili.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.