Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Virus Outbreak Alabama Jessica Moore, a Registered Nurse, adds a blanket over a COVID 19 positive patient in prone position due to being on a ventilator inside the infectious disease unit (IDU) at Helen Keller Hospital, in Sheffield,
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Dan Busey/The TimesDaily via AP
31. januára 2022 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Vo zvolenskej nemocnici majú výpadok takmer polovicu zamestnancov

Na červenom urgentnom príjme už operatívne rozšírili kapacitu lôžok.

Zvolenská nemocnica už zaznamenala nápor omikronovej vlny pandémie, a to najmä v oblasti výpadku zamestnancov. Ako zariadenie informuje v tlačovej správe, nie je to z dôvodu ich pozitivity, ale v súvislosti so zatvorením škôl.

Nemocnica podľa príkazu Ministerstva zdravotníctva SR pripravuje v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom veľkokapacitný stan pre testovanie pacientov.

Organizácia chodu nemocnice

Oproti minulému týždňu sa situácia v Nemocnici Zvolen zmenila hlavne v rámci organizácie chodu nemocnice.

Vzhľadom na zatváranie škôl riešime výpadok zamestnancov, ale aj nápor na mobilné odberové miesto a triedenie pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice s rôznymi ťažkosťami. Aktuálne riešime v spolupráci s hasičmi možnosti výstavby veľkokapacitného stanu. Ten bude miestom, kde bude testovanie pacientov pred vstupom do nemocnice,“ uviedla riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá s tým, že na červenom urgentnom príjme už operatívne rozšírili kapacitu lôžok.

Výpadok zamestnancov

Nemocnica vo Zvolene rieši aj závažný výpadok zamestnancov. „Chýba nám 46 kolegov, z toho deväť má koronavírus potvrdený, štyria sú v karanténe a dvaja na covidovej OČR. Chod nemocnice zatiaľ ohrozený nie je, snažíme sa v plnej miere zabezpečiť starostlivosť o všetkých akútnych pacientov,“ popísala riaditeľka.

K 31. januáru je hospitalizovaných 23 pacientov vo zvolenskej nemocnici, medzi ktorými je aj sedemmesačné bábätko a jedna mamička s rovnako pozitívnym dieťaťom.

Jedenásť pacientov máme na štandardnom covidovom lôžku, traja ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti. Šiesti pacienti sú ešte hospitalizovaní v našej nemocnici v Krupine,“ dodala Veselá.

Za uplynulý týždeň vo vakcinačnom centre podali viac ako 600 dávok vakcíny, zdravotníci však evidujú pokles záujmu o očkovanie.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.