Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vseobecna zdravotna poistovna ba.png
Foto: ilustračné, maps.google.com
30. marca 2022 Zdravotné poisťovne od Zdravotnickespravy.skSITA

Všeobecná zdravotná poisťovňa sa so Zväzom ambulantných poskytovateľov nedohodla

VšZP bude postupne nahrádzať novými ambulanciami, ktoré poisťovňu požiadali o zazmluvnenie.

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa so Zväzom ambulantných poskytovateľov (ZAP) na zmenách zmluvných podmienok nedohodla. Zdravotná poisťovňa preto podľa jej vyjadrení pokračuje v rokovaniach s jednotlivými členmi zväzu, ktorí majú záujem dohodnúť sa v záujme pacienta a pokračovať v zmluvnom vzťahu s VšZP aj od 1. apríla 2022.

Poskytovateľov ambulantnej starostlivosti, ktorí sa rozhodnú nepokračovať v zmluvnom vzťahu, bude VšZP postupne nahrádzať novými ambulanciami, ktoré poisťovňu požiadali o zazmluvnenie.

Poistencov tak môžeme ubezpečiť, že VšZP urobí všetko pre to, aby sieť ambulantných lekárov bola i naďalej naplnená a aby každý pacient dostal potrebnú zdravotnú starostlivosť,“ uvádza poisťovňa v stanovisku.

Od decembra 2021 poisťovňa podľa jej vyjadrení predkladala viaceré alternatívne návrhy zvyšujúce efektivitu poskytovania zdravotnej starostlivosti za podmienky dodržania hospodárneho nakladania s verejnými zdrojmi s cieľom nájsť spoločný prienik medzi požiadavkami ZAP a možnosťami VšZP.

Tie sú totiž limitované štátnym rozpočtom. „Zástupcovia ZAP však napriek našej snahe neboli ochotní ustúpiť zo svojich nárokov a prijať návrhy VšZP,“ uzavrela poisťovňa.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.