Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzitna nemocnica l. pasteura unlp kosice.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
17. augusta 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Za antigénové testy si pacienti v Univerzitnej nemocnici v Košiciach zaplatia

V UNLP sa mierne zvýšil počet hospitalizovaných COVID pacientov.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice v súlade s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR od utorka robí antigénové testy za platbu päť eur. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

Testovanie budeme realizovať v priestoroch veľkokapacitného odberového miesta (VOM) na Ipeľskej ulici, kde robíme aj PCR testy. Testovať sa bude nateraz bez registrácie. Testovanie budú naši zdravotníci robiť po celý týždeň, vrátane víkendu od 7.30 do 15.30. Platba päť eur je možná v hotovosti alebo platobnou kartou,“ uviedla koordinátorka VOM Jaroslava Ostróová.

Nový COVID automat

Od pondelka 16. augusta začal platiť nový COVID automat, ktorý zaradil Košice do oranžovej farby. Keďže to znamená zvýšenú ostražitosť, zavádza Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice triáž pacientov, klientov a návštev.

V druhom najväčšom zdravotníckom zariadení na Slovensku musíme predchádzať prípadnému šíreniu vírusu SARS-CoV-2, aby sme chránili našich pacientov aj zdravotnícky personál. Pravidlá v zdravotníckych zariadeniach odrážajú to, že sme za každých okolností povinní poskytovať akútnu zdravotnú starostlivosť,“ hovorí generálny riaditeľ UNLP Ján Slávik.

Monitoring pacientov

Uplynulé dva týždne bol v UNLP zavedený tzv. monitoring pacientov, klientov a návštev, v praxi tak triáž prinesie len menšiu zmenu. „Pacientom bude pri vstupe odmeraná teplota, dýchacie cesty musia mať prekryté respirátorom FFP2, prípadne dvoma chirurgickými rúškami. Oddnes musia pri triáži navyše informovať zdravotnícky personál o prípadných klinických príznakoch ochorenia COVID-19,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Ľuboslav Beňa.

S triážou sa stretnú pacienti pri vstupe do nemocničných monoblokov na Triede SNP 1 aj na Rastislavovej 43. Vykonávať si ju budú samostatne aj zdravotníci na ambulanciách či na ďalších pracoviskách UNLP.

V UNLP sa mierne zvýšil počet hospitalizovaných COVID pacientov. „K pondelku nám stúpol počet hospitalizovaných covidových pacientov na 11, jeden pacient leží na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Začiatkom leta sme mávali dvoch až štyroch pacientov, minulý týždeň to už boli siedmi,“ doplnil Slávik.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.