Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poisťovňa Dôvera
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
19. mája 2021 Zdravotné poisťovne od Zdravotnickespravy.skSITA

Zdravotná poisťovňa Dôvera sa dostala minulý rok do hlbokej straty

Celková strata sa vyšplhala na takmer 27 miliónov eur.

Zo stránky finstat.sk vyplynulo, že zdravotná poisťovňa Dôvera sa dostala do straty 26,9 milióna eur. Jej tržby narástli o 5 %, čo predstavuje 1,6 miliardy eur.

Výdavky Dôvery

Ekonomicky aktívni poistenci (41 % z klientov poisťovne) odviedli 76 % celkovej sumy poistného v hrubej výške. Ekonomicky neaktívni poistenci dosiahli 60 % podiel na poistnom kmeni.

Necelých 24 % poistného v hrubej výške poputovalo ako platba štátu. Minulý rok boli odvody Dôvery do Všeobecnej zdravotnej poisťovne viac ako 158 miliónov eur.

Jej ďalšie výdavky zahŕňali poplatky pre Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v sume 5,5 milióna eur či Ministerstvu zdravotníctva SR v sume 4,3 milióna eur. Správa Národného zdravotníckeho informačného systému zhltla 5 miliónov eur.

Zdravotná starostlivosť za 1 miliardu

Celková suma nákladov za zdravotnú starostlivosť pacientov sa vyšplhala na 1,3 miliardy eur.

Najvyšší podiel hospitalizácie bol v ústavných zdravotníckych zariadeniach, nasledovali náklady týkajúce sa špecializovanej ambulantnej starostlivosti a náklady na lieky.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.