Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Medicine Money peniaze odmeny lekyri zdravotníci
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
18. decembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Zdravotníci aj sociálni pracovníci dostanú jednorazovú odmenu 350 eur

Na odmenu v rezorte budú mať nárok všetci zdravotnícki pracovníci aj študenti medicíny pracujúci u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti na území Slovenska.

Sociálni pracovníci a zdravotníci vrátane záchranárov dostanú jednorazovú odmenu 350 eur. Informoval o tom po piatkovom rokovaní vlády premiér Eduard Heger (OĽaNO).

Vláda schválila jednorazovú finančnú odmenu zamestnancom v sociálnej oblasti a zdravotníctve s tým, že ju majú dostať v januári budúceho roka.

Celková suma

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) informoval, že jednorazová pomoc bude štát stáť v prípade zdravotníkov približne 51 mil. eur a pri zamestnancoch sociálnych služieb 15 mil. eur.

Peniaze, ktoré vieme ušetriť, sme sa rozhodli podať ako pomocnú ruku pracovníkom a zamestnancom v zdravotníctve a sociálnych službách,“ uviedol minister financií.

Zdravotníci aj študenti

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) povedal, že na odmenu v rezorte budú mať nárok všetci zdravotnícki pracovníci aj študenti medicíny pracujúci u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti na území Slovenska.

Zber dát začne 20. decembra, zamestnávatelia budú nahlasovať do 22. decembra mená a počty svojich zdravotníckych pracovníkov, ktorí budú mať na túto odmenu nárok. Zamestnávatelia môžu byť nemocnice štátne, súkromné, ambulancie a všetci, ktorí spĺňajú podmienky,“ informoval minister.

Po vyhodnotení budú všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí prejavia záujem a nahlásia svojich pracovníkov, vyplatené patričné sumy finančných prostriedkov a tie budú poukázané na výplatu zdravotníckym pracovníkom za december v januári budúceho roka.

Jednorazová odmena

Zamestnanci v zariadeniach sociálnych služieb, ale aj vo vybraných subjektoch, ktoré poskytujú sociálnu kuratelu a sociálno-právnu ochranu detí, takisto dostanú odmenu 350 eur.

Celkovo sa to bude týkať našim odhadom 32 222 zamestnancov a na túto jednorazovú odmenu pre nich je vyčlenených 15,247 mil. eur,“ priblížil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Počet zariadení, ktoré museli byť v karanténe, sa podľa neho podarilo znížiť približne na tretinu v porovnaní s jarou, počet zamestnancov alebo klientov, ktorí boli nakazení COVID-19, alebo pozitívni, klesol na štvrtinu.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.