Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trebisovska nemocnica ockovanie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
29. júla 2021 Lieky a liečivá od Zdravotnickespravy.skSITA

Zdravotníci trebišovskej nemocnice začali tento týždeň s očkovaním v teréne

Chcú v čo najkratšom čase a v čo najvyššej frekvencii navštíviť čo najviac obcí. 

Zdravotníci trebišovskej nemocnice začali tento týždeň s očkovaním v teréne. Informovala o tom Jana Fedákova zo Sveta zdravia. V utorok 27. júla očkovali v štyroch najvzdialenejších obciach Trebišovského okresu, a to v obci Biel, Malý Horeš, Rad a Malé Trakany, ktorá leží na trojhranici Slovenska, Maďarska a Ukrajiny.

Zaočkovali spolu 99 ľudí a precestovali takmer 170 kilometrov. V stredu 28. júla zdravotníci opäť vyrazili do terénu, tentokrát očkovali v obciach Streda nad Bodrogom a Slovenské Nové Mesto. Spolu najazdili vyše 70 kilometrov a zaočkovali 90 ľudí.

Zareagovali sme na výzvu rezortu zdravotníctva a v rámci iniciatívy Bezpečný región v našich nemocniciach vytvorili mobilné vakcinačné tímy, ktoré od minulého týždňa dochádzajú do jednotlivých obcí a očkujú verejnosť. Jeden mobilný očkovací tím dokáže za jeden deň pomôcť desiatkam ľudí predísť ťažkému priebehu ochorenia COVID-19, ich hospitalizácii v nemocnici a tak aj naše tímy lekárov a sestier odbremeniť od náporu ťažko chorých COVID pacientov,“ hovorí medicínsky riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a siete polikliník ProCare Martin Šimo.

Dodáva, že chcú v čo najkratšom čase a v čo najvyššej frekvencii navštíviť čo najviac obcí. „Predpokladáme, že záujem o výjazdové očkovanie zo strany obcí budeme evidovať najbližšie dva mesiace a verím, že sa nám ho v rámci našich kapacít podarí naplniť. Naším spoločným cieľom je zvýšiť zaočkovať obyvateľstva, a tým bezpečnosť v jednotlivých regiónoch,“ doplnil Šimo.

Zdravotníci vyrážajú do regiónov po dopyte jednotlivých obcí. Tie nahlasujú predbežný záujem občanov, ale ľudia sa môžu prísť zaočkovať aj bez oznámenia vopred. Proces očkovania je zjednodušený, keďže zdravotníci očkujú jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.