Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dotazník hodnotenie nemocnica poistovna
Foto: ilustračné, GettyImages
22. novembra 2021 Zdravotné poisťovne od Zdravotnickespravy.skSITA

Zdravotnú poisťovňu zmení od budúceho roka 152-tisíc ľudí

V porovnaní s minulým rokom ide o viac než 500-percentný nárast neakceptovaných prihlášok, ktoré zahŕňajú duplicitné aj späť-vzaté prihlášky.

Zdravotnú poisťovňu zmení od budúceho roka 152-tisíc ľudí. Informovala o tom hovorkyňa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Monika Hudecová. V porovnaní s minulým rokom ide o viac než 500-percentný nárast neakceptovaných prihlášok, ktoré zahŕňajú duplicitné aj späť-vzaté prihlášky. Z uvedeného nárastu je zrejmé vyostrenie konkurenčného boja o poistenca.

Úrad v tomto roku eviduje 189 014 prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne. Akceptovaných bolo predbežne 151 879 prihlášok, neakceptovaných bolo 37 135. Výsledky tohtoročného prepoistenia indikujú agresívnejšiu marketingovú kampaň.

Najostrejší boj o poistenca nastal tento rok na východe Slovenska. Z celkového prehľadu vyplýva, že poisťovni Dôvera ako jedinej ubudne z poistného kmeňa, a to konkrétne viac ako 15-tisíc poistencov. Všeobecnej zdravotnej poisťovni pribudne takmer 9-tisíc nových klientov a poisťovni Union presne 6 544 nových poistencov.

Zdravotná poisťovňa oznamuje úradu potvrdenie prihlášky pri zmene zdravotnej poisťovne podľa zákona do 5. decembra príslušného kalendárneho roka. Ide preto o predbežné výsledky prepoistenia, ktoré budú finálne až po 5. decembri 2021.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.