Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas tlačovej konferencie po rokovaní 33. schôdze vlády SR, na ktorej informoval o reforme zdravotníctva.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková
4. októbra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Žiadna nemocnica sa rušiť nebude, zdôraznil Lengvarský

Lôžka sa budú transformovať podľa veľkosti spádu, podľa náročnosti výkonov a podľa potreby materiálno-technického zabezpečenia.

Žiadna nemocnica sa rušiť nebude, budú sa transformovať lôžka na základe presných analýz,” zdôraznil minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský na tlačovej konferencii Úradu vlády SR ohľadom reforiem v rámci Plánu obnovy. Zároveň dodal, že lôžka sa budú transformovať podľa veľkosti spádu, podľa náročnosti výkonov a podľa potreby materiálno-technického zabezpečenia.

Lengvarský reformu optimalizácie siete nemocníc označil za prelomovú a najväčšiu za posledných 17 rokov. Ocenil tiež, že sa Ministerstvu zdravotníctva SR podarilo v prvom kole presadiť aj reformu všeobecnej ambulantnej siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Verím tomu a som o tom presvedčený, že zmeny, ktoré chystáme, prinesú lepšiu a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť, kvalitnejšie podmienky pre prácu zdravotníkov, a takisto zmenou štruktúry lôžok dosiahneme to, aby aj lôžka následnej paliatívnej a dlhodobej zdravotnej starostlivosti boli pripravené pre našich pacientov,” dodal.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.