Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fnsp za_v zilinskej nemocnici otvorili dalsiu covid zonu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
V žilinskej nemocnici otvorili ďalšiu COVID zónu. Foto: FNsP ZA
21. októbra 2021 Správy od Informačný servisSITA

Žilinská nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka

Vzhľadom na naďalej stúpajúci počet hospitalizácií pacientov s ochorením COVID-19 bola Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline nútená vyčleniť ďalšiu COVID zónu v lôžkovej jednotke pavilónu Liečebne dlhodobo chorých. Aktuálne má nemocnica reprofilizovaných už 55 lôžok. K dnešnému ránu je obsadených 41 z nich. Pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu vyžaduje osem pacientov, ďalší dvaja sú pripojení na neinvazívnu high flow ventiláciu – vysokoprietokovú kyslíkovú liečbu.

Z celkového počtu reprofilizovaných lôžok je vo FNsP Žilina momentálne 45 miest s centrálnym pripojením na kyslík a 10 v rámci Jednotky intenzívnej starostlivosti a anestéziológie a intenzívnej medicíny. „Príjmy akútnych COVID pacientov rastú, takže 40 lôžok, ktoré sme otvorili v septembri, nám už nestačilo a museli sme reprofilizovať ďalšiu lôžkovú časť Liečebne dlhodobo chorých, a to spolu s personálom,“ informoval riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík, podľa ktorého si ďalšia fáza reprofilizácie vyžiadala tiež stavebné úpravy. „Vytvorili sme nové filtre na prechod zamestnancov zo zelenej do červenej zóny a taktiež sme doplnili kyslíkové rozvody k lôžkam pacientov. V prípade potreby tak vieme počet štandardných kyslíkových lôžok ešte zvýšiť, no kapacity pre ventilovaných pacientov v kritickom stave máme naplnené,“ dodal E. Dorčík.

V žilinskej nemocnici hospitalizovali od septembra 2021 zatiaľ 165 pacientov s ochorením COVID-19, z nich ochoreniu podľahlo 29 ľudí.

Informačný servis

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.