Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autobus mobilnej očkovacej služby Košického samosprávneho kraja (KSK) pred Obecným úradom v obci Sady nad Torysou počas prvého výjazdového očkovania občanov KSK proti COVID-19. Košice, 7. jún 2021.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Marek Lukáč
16. júna 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Zlepšovanie epidemickej situácie pokračuje, tempo poklesu sa však mierne spomalilo

Pokles v pravidelne sledovaných ukazovateľoch pokračuje podobným tempom aj v okolitých krajinách.

Zlepšovanie epidemickej situácie pokračuje, tempo poklesu sa však mierne spomalilo. Pokles v pravidelne sledovaných ukazovateľoch pokračuje podobným tempom aj v okolitých krajinách. Znepokojujúca je však situácia vo Veľkej Británii, kde nabral dominanciu indický variant koronavírusu.

Ten postupne preniká aj do kontinentálnej Európy, aktuálne s najväčším zastúpením v Portugalsku. Na pravidelnej tlačovej konferencii k aktuálnej epidemickej situácii to uviedol riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Matej Mišík.

Hospitalizovaných je už menej ako 250 pacientov, umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje menej ako 25 osôb.

Úroveň zaočkovanosti

Na Slovensku boli už podané viac ako tri milióny dávok vakcín. Plne zaočkovaných je už 22 % populácie a tretina obyvateľstva má už ochranu v podobe prvej dávky vakcíny.

Úroveň zaočkovanosti je v jednotlivých vekových skupinách rôznorodá, najnižšia je zatiaľ u detí. Aspoň prvou dávkou je zaočkovaných viac ako 65 % sedemdesiatnikov.

Rozdiely v zaočkovanosti sú v jednotlivých okresoch podľa Mišíka veľmi výrazné. Zaočkovanosť prvou dávkou dosahuje od 21 % do 52 %, pri druhej dávke je ochrana na úrovni od 14 % do 32 %.

Ľudia v čakárni

Aktuálne čaká na pridelenie termínu očkovania viac ako 70-tisíc osôb. Rovnako ako miera zaočkovanosti, aj záujem o vakcínu je v jednotlivých regiónoch rozdielny.

Vyprázdňovanie čakárne sa o niečo spomalilo, prichádza totiž na rad množstvo ľudí na druhé dávky vakcín,“ dodal riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.